אנדרטה של מעשים טובים

בעיצוב התערוכה התמקדנו ביצירת תחושה של כיתה המציגה 13 סיפורים על לוחות גיר ירוקים. הציורים, השירים, היומנים והמשחקים רומזים שהילדים עזבו לרגע קט ומיד ישובו. האתגר שהצבנו לעצמנו היה להמחיש לצופים את העושר התרבותי של חיי הילדים ולהראות את החיים מאחורי הסטטיסטיקה.
רצינו ליצור חלל צבעוני, ילדותי בהיותו מרגש וחמים. כך, קיווינו לגרום לצופה להבין את גודל האובדן. המוצגים על הלוחות עשויים מיריעת מגנט - חפץ יומיומי לכאורה, המקשר לעולם המשפחתי והביתי של ימינו. בחלל נוצרים שלושה רבדים: הלוח הופך למצע לעולם שכולו אופטימיות, המגנטים מחברים את הצופה לחוויות של משחק והפאנל ההיסטורי הצף מזכיר כי המציאות עולה על כל דמיון. טרם נסיעתנו לניו-יורק להקמת התערוכה, ערכנו בסטודיו אירוע קדם פתיחה יחד עם הנהלת וצוות יד ושם, כמו גם מספר ניצולים אשר סיפוריהם מוצגים בתערוכה, יחד עם בני משפחותיהם, אמנים אורחים וצוות טחנה לעיצוב.
 
”אנדרטה של מעשים טובים“ - חלומות ותקוות של ילדים בזמן השואה
בניין האו"ם, ניו יורק // אוצרת: יהודית ענבר / יד ושם / 2012
 
צילום: אבישי פינקלשטיין
 
 
תהליכי העבודה בטחנה לעיצוב
 
הצוות המקצועי של הסטודיו מונה מעצבים תעשייתיים, אדריכלים, מעצבי תקשורת חזותית ואנשי מדיה, מהנדסים וצוותי הקמה המספקים יחדיו מענה מקיף לכל פרויקט, בכל סדר גודל, תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים וביצוע באיכות בלתי מתפשרת. כאן תוכלו להיחשף מקרוב לכל מה שקורה בתוך הטחנה.

 
 
© כל הזכויות שמורות לטחנה לעיצוב