הכל אודות יהלומים

30 תכשיטים, 25 אלף יהלומים ו-650 קאראט. מעצבים מנמיביה, בוצוואנה ודרום אפריקה השתתפו בתחרות  Shining Light, שערכה חברת דה בירס תחת הנושא "קשר". 30 היצירות המורכבות הללו הוצגו בתערוכה "הכול אודות יהלומים" במוזיאון היהלומים ברמת- גן.

כשהמעצבים חשבו על קשר, הם נעו בין אפריקה המסורתית לתיעוש של ימינו; בין אינטימיות משפחתית לחיים אורבניים עמוסים. הצומת המסקרנת הזו זכתה לביטוי גם בעיצוב התערוכה.

המורכבות הרעיונית של העבודות נשמרה בהצבת סבך של מוטות אלומיניום מצופים אנודייז בצבע שחור, שהוצבו באופן אלכסוני זה על גבי זה ונקשרו בכבלי מתכת. האופן הכמעט הכאוטי בו הם מסודרים מאזכר סביבה שבטית, בעוד שהחומרים, הצבעוניות, מסכי ההקרנה והלייבלים המתכווננים שנתלו ביניהם מחזירים אל הסביבה הטכנולוגית בה אנחנו חיים.

המוטות נעצרים רגע לפני כל ויטרינה וממשיכים בתוכה, כחלק בלתי נפרד מההצבה. התכשיטים יוצאי הדופן מתבלטים ומתחברים לצופה גם בעזרת הקרנת צילומי התכשיטים בתלת מימד. תוך שהמתח הכרוך בנושא הקשר תופס באלגנטיות את מקומו.

 
מוזיאון היהלומים רמת גן // 2011 // אוצר: יהודה כסיף // צילומי תכשיטים בוידאו: סטודיו FourC'S
 
תהליכי העבודה בטחנה לעיצוב
 
הצוות המקצועי של הסטודיו מונה מעצבים תעשייתיים, אדריכלים, מעצבי תקשורת חזותית ואנשי מדיה, מהנדסים וצוותי הקמה המספקים יחדיו מענה מקיף לכל פרויקט, בכל סדר גודל, תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים וביצוע באיכות בלתי מתפשרת. כאן תוכלו להיחשף מקרוב לכל מה שקורה בתוך הטחנה.

 
 
© כל הזכויות שמורות לטחנה לעיצוב