אורות וצללים - סיפור יהודי איראן

,"אורות וצללים - איראן והיהודים", מתחקה אחר התרבות ואורחות החיים של יהודי איראן. למעשה, זו אחת הפעמים הראשונות שמתעדים את הקהילה הזו - את העושר והשגשוג ולחילופין, את המורדות והרדיפות - באופן כל כך מקיף.

טחנה לעיצוב קיבלה לידיה שני חללים; הראשון מוקדש לתיעוד היסטורי והשני למאה ה-20. הבחירה האוצרותית המרכזית בתערוכה הינה להציג הקשר שאינו כרונולוגי, אלא תמטי. כך, התמקדנו בחוויית הצופה מורכבת של קהילה.
ומשכנו את הסיפור מתוך הדימוי; בכדי להנכיח אותו בחללים.

מערכי התצוגה מתחילים בעומק הדימויים על הקירות ונמתחים אליכם, מתוך חפצי האומנות והאמנות שליוו את הקהילה לאורך המאות. הסיפורים, הרגעים, הצללים, הצבעים ואורחות החיים נפרשים כמעין מרבד וכמעט נוגעים בצופה.

בנוסף, גרפיקה המבוססת על אורנמנטיקה מתמשכת לאורך הקירות ומלווה את הסיור בתערוכה והצבעוניות שנבחרה לחללים נייטרלית ומתחברת למקורות האדמה. זהו סף לכניסה אל עולמם דרך החומר – כלי נגינה, בגדים שלבשו נערות ביום חתונתן, מסמכים רשמיים המעידים על התערות באוכלוסייה המקומית ועל זהות

מוזיאון בית התפוצות // אוצר ראשי: חגי שגב, אוצרת משנה: אורית אנגלברג ברעם // אוגוסט, 2011
 
צילום: דדי ליפשיץ
 
תהליכי העבודה בטחנה לעיצוב
 
הצוות המקצועי של הסטודיו מונה מעצבים תעשייתיים, אדריכלים, מעצבי תקשורת חזותית ואנשי מדיה, מהנדסים וצוותי הקמה המספקים יחדיו מענה מקיף לכל פרויקט, בכל סדר גודל, תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים וביצוע באיכות בלתי מתפשרת. כאן תוכלו להיחשף מקרוב לכל מה שקורה בתוך הטחנה.

 
 
© כל הזכויות שמורות לטחנה לעיצוב