הסעודה האחרונה באפולוניה

ימיו האחרונים של המבצר הצלבני בהרצליה: התערוכה מאפשרת לקהל הרחב להציץ אל חיי היומיום שנקברו מאחורי הירואיקת חיי המלחמה של האבירים. כך, למשל, נחשפים בה רגעים קולינריים אחרונים בחייהם של הלוחמים ההוספיטלריים - האבירים הצלבנים שניסו להגן על מבצר אפולוניה ועל האוכלוסייה המקומית בחוף ימה של הרצליה, אי שם במחצית המאה ה-13.
האתגר שעמד בפנינו בעיצוב תערוכה זו היה למצוא נקודת חיבור בין שחזורים תקופתיים, שרידים ותצוגה עכשווית שתעצים את החוויה ותעניק לשחזור ההיסטורי את המקום הראוי לו. החוויה מתחילה עוד לפני הכניסה לחלל - בבליסטראות ליד הדלת, המרמזות על גורל בלתי נמנע. מבואת הכניסה שיצרנו מובדלת משני החללים הפנימיים של התערוכה ומאזכרת תחושה של מבצר.
 
בחלל השמאלי נגלה שחזור של תנור ובו אש מלאכותית, אותו יצר האמן עדי נחשון. מימין, תמתין לכם סעודה; שחזור מדויק של הרגלי האכילה וההסבה של הצלבנים. לאורך הדרך, למדנו גם על ההיררכיות שליוו כל ארוחה - כיצד אכלו, על מי ועל מה ניגבו את הידיים, איך נראו המנות ובאילו כלים עשו שימוש.
 
מוזיאון ארץ ישראל - תל אביב // אוצרת: ד"ר עירית ציפר // 2011
 
צילום: דדי ליפשיץ
 
תהליכי העבודה בטחנה לעיצוב
 
הצוות המקצועי של הסטודיו מונה מעצבים תעשייתיים, אדריכלים, מעצבי תקשורת חזותית ואנשי מדיה, מהנדסים וצוותי הקמה המספקים יחדיו מענה מקיף לכל פרויקט, בכל סדר גודל, תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים וביצוע באיכות בלתי מתפשרת. כאן תוכלו להיחשף מקרוב לכל מה שקורה בתוך הטחנה.

 
 
© כל הזכויות שמורות לטחנה לעיצוב